ВАГА БРУТТО

На початку 2021 року в Польщі було ухвалено закон, який збільшує штрафи за перевезення важких вантажів без спеціальних на те дозволів у перевізників. А саме за перевищення вантажними автомобілями допустимих значень за загальною масою та навантаженням на осі. Протягом 2021 року фіксація порушень з боку Польщі мала більш профілактичний характер, але до кінця року штрафи почали отримувати абсолютно всі порушники.


Дозволено Законом.


У Європі останні десятки років не змінювалися обмеження для вантажних автомобілів. При зважуванні автомобіля оцінювали два параметри:


Вимірюється загальна вага транспортного засобу: вага тягача + вага напівпричепа + вага брутто вантажу. Ця вага не повинна перевищувати 40 тонн.

Вимірюється вага (зусилля) кожної осі (колісна пара), з якою вона тисне на дорожнє полотно. Як правило, у стандартного вантажного автомобіля є 5 осей із колесами:


Вага на кожній точці контакту (на кожній колісній парі) з дорожнім полотном не повинна перевищувати певних значень:За що штрафують та які штрафи?


Під час зважування на пунктах вагового контролю (на трасі, або при проходженні кордону), автомобіль не повинен важити більше 40 тонн, і кожна ось має бути навантажена не більше дозволеного значення, інакше ваш автомобіль руйнує дорожнє покриття, мости та взагалі небезпечний для оточуючих. Якщо параметри перевищені, це штраф.


Наразі штрафи за перевищення навантаження на ось у Польщі:


1,3 тис. євро – за перевищення навантаження до 10%. При тому, що до 2021 року штраф був 110 євро.
2,2 тис. євро – за перевищення навантаження від 10% до 20%. При тому, що до 2021 року штраф був 441 євро.
3,3 тис. євро – за перевищення повної маси, довжини чи висоти транспортного засобу (оскільки потрібен дозвіл для перевезення негабаритних вантажів).


Теоретично, і відправник вантажу, і перевізник повинні при завантаженні стежити за правильним розміщенням вантажу, щоб виключити будь-яку можливість перевищення допустимого навантаження на осі напівпричепа. Але на практиці із цим часто виникають складнощі, т.я. ні склади, ні автомобілі найчастіше не оснащені спеціальним обладнанням для точного виміру навантаження на кожну ось транспортного засобу. А правильно розмістити максимально можливу кількість вантажу “на око” не завжди виходить.


Хто сплачує штраф при перевазі, замовник чи перевізник, у цій статті ми не обговорюємо. Адже ми всі розуміємо, що додаткові витрати (штрафи) — це погано, однак вони позначаться на кінцевій вартості товару.


Яку вагу можна перевозити на практиці?


Дуже часто логіка розрахунку максимальної ваги брутто проста. Потрібно перевезти якнайбільше, т.я. ціна на транспорт висока. Беремо європейське обмеження за загальною масою вантажного автомобіля в 40 тонн і віднімаємо від нього вагу самого транспортного засобу (враховуємо вагу водія, палива, запасних коліс, запасних палет, ящика з інструментом, ой, ні – просто дивимося в технічний паспорт), що становить приблизно 16-18 тонн (переважно залежить від типу напівпричепа, реф це чи тент), і у нас залишається приблизно 22-24 тонни.


При розміщенні палет центр тяжіння може розподілятися не рівномірно. Є різні схеми розміщення палет, що залежить від різниці ваги вантажу на палетах, загальної кількості палет. До цього варто додати, що вага палет взагалі залишається загадкою для всіх, адже важать вони від 15 до 40кг, а при 33 палетах різниця в 25кг. – Це розліт у 825кг. Ще потрібно додати поправку на заявлену та фактичну вагу транспортного засобу, кількість палива, запаски тощо.


20 років тому максимальна вага брутто в головах логістів та перевізників була не більше 20 тонн. Сьогодні абсолютною нормою вже вважається вага від 22 до 23 тонн. Деякі замовники навіть звикли до 24 тонн.


У зв’язку з невеликими штрафами в минулому та регулярними кризами (в економіці, у політиці, у питанні розподілу міжнародних дозволів на перевезення) була тенденція перевозити більше товару за один рейс.

Сьогодні, під тиском нових штрафів, треба бути вкрай обережними, адже всім доведеться адаптуватись. Для початку достатньо, щоб замовники не забували створювати умови для запобігання перевантаження силами своїх перевізників: давати можливість бути присутнім водіям під час завантаження, прислухатися до рекомендацій водіїв щодо правильного розміщення палет.

Читати далі Назад до блогу

ВАГА

На початку 2021 року в Польщі було ухвалено закон, який збільшує штрафи за перевезення важких вантажів без спеціальних на те дозволів у перевізників. А саме…

Читати далі

Тарифи вересень-грудень

Оптимістичний початок 2020 року.  Нинішній рік ми починали з прогнозування стану ринку на майбутні дванадцять місяців, нам важливо було розуміти лінії тренду по вартості доставки…

Читати далі

Політика HSEQ в компанії TOTAL

Минулого тижня у нас, як постачальника транспортних послуг, розпочався щорічний аудит HSE 2020 концерну TOTAL. Головними темами є аналіз діючих робочих інструкції, програм підвищення кваліфікації…

Читати далі

Неочевидні складнощі перевезень хімічної

Одна з найскладніших категорій вантажу при міжнародних перевезеннях – це хімічна продукція. Існує ряд очевидних і неочевидних складнощів, які потрібно обов’язково врахувати, щоб завантажитися і…

Читати далі

Наявність складів в Польші як одна з конкурентних

Однією з основних переваг компанії, яка займається міжнародними перевезеннями вантажів з ЄС в Україну є наявність складу поблизу кордону. Наявність такого складу дозволяє логістичній компанії:…

Читати далі

Ganex 2020!

Вітаємо Вас на оновленому сайті міжнародного логістичного оператора Ganex! У 2019 ми відсвяткували 10-річчя Ganex Ukraine! За 10 років нам вдалося прийняти безліч цікавих викликів…

Читати далі

Що таке SENT та коли його необхідно

Під час перевезення деяких категорій товарів (наприклад, моторні масла, мастильно-охолоджуючі рідини (МОРи), антифризи та ін.) з Польщі, або транзитом по території Польщі, клієнти можуть почути від…

Читати далі