Коронавірус, зміни кон’юнктури ринку.

На початку тижня 24-25.02.2020 стало відомо про початок панічних настроїв на півночі Італії у зв’язку з поширенням коронавірусу. Наразі це відбивається на різних сферах діяльності, зокрема й на транспортній.

23.02 було перекрито пасажирське залізничне сполучення між Італією та Австрією. Італійські фабрики заявляють про можливі припинення роботи на час карантину. Водії говорять про мітинги у Франції з вимогою заборонити проїзд вантажних автомобілів, що прямують з Італії.

Прогнозується дефіцит імпортних вантажоперевезень в Італію з Польщі та України і, відповідно, подальше погіршення ситуації з наявністю транспорту для організації доставки вантажів з Італії до Польщі та України. Своєю чергою, транспортний департамент GANEX вже відчуває подібний ефект, але поки стримує його за рахунок завчасного бронювання транспорту.

Транспортний відділ GANEX рекомендує Клієнтам і Партнерам провести переговори з постачальниками в Італії щодо можливих планів з призупинення роботи фабрик або введення карантину з боку державних органів в районі фабрик, що спричинить за собою заборону руху для вантажного транспорту.

У зв’язку з ситуацією, команда GANEX аналізує можливі альтернативні варіанти доставки вантажів, зі збереженням загального рівня вартості такої доставки.

Щодо ситуації навколо коронавірусу на азійському напрямку: “Порти в Китаї тимчасово призупинили роботу. Продукція складується, коли відновиться транспортування невідомо. Багато компаній агропромислової сфери змушені переключитися з поставок товарів з Китаю (морським транспортом) на європейських постачальників (автомобільний транспорт) уже сьогодні. Це значно впливає на баланс попиту і пропозицій щодо транспорту в Європі. Така тенденція торкнеться й інших сфер, тому очікуємо істотного збільшення обсягу імпортних вантажоперевезень у березні з Польщі, Німеччини та країн Бенілюксу”, – вважає менеджер транспортного відділу GANEX Вікторія Яковенко.

Просимо Вас врахувати цю інформацію під час планування поставок за міжнародними напрямками.

28.02.2020

Дмитро Федорченко

Chief Development Officer

Ganex Group